| Crazyghost a întrebat:

Stie cineva cum se poate schimba ip-ul, adica adresa mea de internet? Am luat ban pe un server de gta samp si vreau sa imi schimb ip de la PC. dau funda

4 răspunsuri:
| adisuper a răspuns:

Suni la firma de unde ai net şi ceri ip dinamic.

| marsat a răspuns:

De la ce provider ai internet? La RCS-RDS se schimba automat la fiecare conectare; La UPC mergi la Network Connections-click drepta-proprietati-click pe internet protocol(TCP/IP)-dai use the following ip address si pui la ip adress 111.111.111.111 la urmatoare 250.0.0.0 la urmatoarea 111.111.111.111 apoi la preffered dns server 111.111.111.111 si la urmatoarea 123.111.111.111 apoi dai ok inchizi si te intorci iar la internet protocol si bifezi la loc OBTAIN AN IP ADRESS AUTOMATICALLY si OBTAIN DNS SERVER ADRESS AUTOMATICALLY.bft

| Crazyghost explică:

Am net de la romtelecom

| marsat a răspuns (pentru Crazyghost):

Hmm.La romtelecom nu stiu cum e.Imi pare rau.Incearca cum a zis "adisuper".O zi buna