| Rony23 a întrebat:

Stie cineva daca masina de la Google Maps are un program anume cand vine in Romania sa faca poze pe strazi?

Răspuns Câştigător
| gabysr5 a răspuns:

Pagina de Facebook unde se mai prezinta informatii https://www.facebook.com/GoogleStreetViewRomania

Aici gasesti locatiile parcurse in prezent:
http://maps.google.com/......-view.html

5 răspunsuri:
| GabyAdicaEu a răspuns:

Sunt poze de pe satelit, nu exista nici o masina! Iar pozele sunt facute atunci cand se schimba sau apare ceva ( un parculet, un bloc ).

| al3xander a răspuns:

A facut deja. acum sunt poze disponibile in Google Street View si din Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nebunule, vrei sa te imbraci ciudat sa apari la google maps, hai ca si eu am facut asta laughing
deci masina aia nu cred ca are un program dar de obicei vine dimineata

| VladGH a răspuns:

Are ia multe programe dar dupa cum ai vazut sau trebuie sa stii masina aia este inzestrata cu o multime de telecamere de jur imprejur, merge pe strazi si inregistreaza apoi trimite pozele/video sa le prelucreze dupa care sunt transmise toate prin satelit. Toate imaginele pe care le vezi prin Google maps nu sunt in timpul real in care vezi tu, se fac odata la nu stiu citi ani. Este mult de lucru la prelucrarea lor.

| Rony23 explică (pentru VladGH):

Si masina are patru roti si ieste condusa de un nenea nu?