| sasyandrei a întrebat:

Stie cineva unde pot gasi Prince of Persia chiar primul joc acela din 1989?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Http://www.bestoldgames.net/eng/old-games/prince-of-persia.php

Il gasesti aici, dar iti va trebui un emulator ca sa-l rulezi. Emulatorul il iei din stanga butonului download unde scrie TIP: Use DOSBox – great DOS emulator.

Dupa ce ai dezarhivat o sa ai un folder Prince. Copiaza-l in partitia C. Instaleaza emulatorul, deschide icoana de pe desktop si scrie mount c c:\prince, apoi scrii c: ca sa se treaca de pe Z:\ pe C:\, apoi scrii prince si dai enter si ar trebui sa pornesca jocul.

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Avand in vedere ca e un joc de colectie se gaseste greu si trebuie cumparat...

Insa mai sunt metode http://popuw.com/download.html