| Danieldanyy1234 a întrebat:

Stiti ca e un joc League of Legend
Am primit acum nu stiu de unde 400 pct riot...voi mai primi? acelasi lucru a primit si un prieten...Vom mai primi?

Răspuns Câştigător
| Seraphh a răspuns:

In momentul in care iti faci cont, primesti 400 riot points, dar pe parcursul jocului nu vei mai primi (decat daca vei cumpara cu bani reali).

S-a intamplat ca Riot sa dea puncte la anumite evenimente, cand a fost maintenance prelungit sau o cadere de server neasteptata.

3 răspunsuri:
| Danieldanyy1234 explică:

Ahaa...si pot sa le fac cadou cuiva?

| Seraphh a răspuns:

In unele instante, Riot face valabila optiunea de a face cadou punctele cuiva, dar nu in forma asta, ci sub forma a ceva cumparat (champion, skin, etc.)

| ShadowSKQ90 a răspuns:

Cand iti faci un cont si faci lv 3 atunci primesti 400 rp