| SlenderMan299 a întrebat:

TPU! Ce jocuri medievale stiti care sa imi ruleze pe acest sistem de operare :

Windows Xp SP 3

Procesor : Amd Athlon +1500 1,4 ghz

Ram 2 gb

Placa video: Nvidia Geforce 5500 fx 256 mb ram.

Vreau jocuri din astea mai vechi dar fascinante, in care tu sa fii un om si sa te duci in aventuri sa recrutezi oameni.Nu vreau Diablo sau cine stie ce.Dau funda! Va rog raspunsuri bune!

Răspuns Câştigător
| Bοgdαη a răspuns:

Jocuri medievale:

-Medieval Total War (controlezi o armata care poate ajunge la cateva mii de soldati; ca arme principale ai sabii, lanci, fara arme de foc; iti poti ridica cetati, poti cuceri zone, duce lupte, a-ti face aliati, etc.)

-Rome Total War (e cam acelasi lucru cu M2TW doar ca ai mai multe oportunitati la trupe in sensul ca le comanda un general, poti face celebra testoasa cu scuturile, cuceresti orase, etc.)

-The Great Battles Medievals (e un joc ce seamana foarte mult cu AOE 3 pe care ti-l recomand sa-l incerci, si aici controlezi armate, faci cuceriri si multe altele)

-Napoleon Total War (ar fi o versiune mai evoluata a jocului M2TW in care ajungi la praf de pusca, adica ai arme de foc pentru lupte, si aici cuceresti, intemeiezi cetati, etc.)

Iar ca jocuri medievale in care controlezi doar un singur player ar fi:

-Mount and Blade (are 2 versiune With Fire and Sword -care e mai moderna, ai arme de foc pe langa sabii- si Warban -care e prima versiune a jocului-, te-as sfatui sa le incerci in special pe cea cu armele de foc; iti poti crea player, recrutezi oameni, cuceresti cetati, te casatoresti, si multe altele)

-Cursed Crusade (seamana cu M & b doar ca difera cand ai de dus o lupta, isna e foarte frumos jocul, controlezi un singur player si aici)

-Risen (la fel ca cel de mai sus, controlezi un singur player si ai diverse misuni de dus la capat)
-The Elder Scrolls 4 Oblivion
-The Elder Scrolls 5 Skyrim
-The Lord Of The Rings Conquest
-The Lord Of The Rings Return Of The King
ai un top aici:5.Rome Total War
4.Mount and Blade With Fire and Sword
3.Napoleon Total War
2.Age Of Empire 3
1.Medieval 2 Total War
Bafta!

| SlenderMan299 explică (pentru Bοgdαη):

Bai frate mersi dar eu mor sa ma joc Mount And Blade asta si am un pc cam varza stii ce setari sa folosesc la aceste jocuri ca sa mearga bine? Oricum ai funda asigurata.

| Bοgdαη a răspuns (pentru SlenderMan299):

Uite eu sincer am un program :http://videotutorial.ro/......ial-video/
Uita-te la acest tutorial si vei afla mai multe!
Bafta!