| SlenderMan299 a întrebat:

TPU imi merge Assasins Creed Black Flag pe laptopul meu:

Intel Core i7 1.8 ghz 2.4 ghz with turbo boost 3 ghz
Ram 8 gb DDR 3
Nvidia Geforce GT 750M with 4 GB Dedicated VRAM

Windows 8 64 bit

Nu stiu daca imi merge eu as prefera sa imi mearga pe high cu 30 de fps poate 60. Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| SlyKpeR a răspuns:

Salut! Eu cred ca o sa-ti mearga pe high, cu un fps de +30...cam asa.
Te incadrezi in cerintele jocului si pentru a scoate 60 fps este greu, poate pe medium-high o sa ai un fps mai mare de vreo 60, insa cu tot pe high nu cred!
Uite cerintele jocului "Assasins Creed IV Black Flag":
Configuraţie minimă:

• Sistem de operare: Windows Vista SP SP1, Windows 7 sau Windows 8 (32/64bit)
• Procesor: Intel Core 2 Quad Q8400 2.6 GHz sau AMD Athlon II X4 620 2.6 GHz
• RAM: 2GB
• Placă video: Nvidia GeForce GTX 260 sau AMD Radeon HD 4870 (512MB VRAM cu suport Shader Model 4.0 sau mai bun)
• DirectX: DirectX June 2010 Redistributable
• Hard Disk: 30 GB
• Placă de sunet: compatibilă DirectX cu cele mai recente drivere instalate
• Periferice: tastatură şi mouse compatibile cu Windows, controller opţional

Configraţie recomandată:

• Sistem de operare: Windows Vista SP SP1, Windows 7 sau Windows 8 (32/64bit)
• Procesor: Intel Core i5 2400S 2.5 GHz sau AMD Phenom II x4 940 3.0 GHz sau mai bun
• RAM: 4GB sau mai mult
• Placă video: Nvidia GeForce GTX 470 sau AMD Radeon HD 5850 (1024MB VRAM cu suport Shader Model 5.0) sau mai bună

Plăci video suportate la momentul lansării: Nvidia GeForce GTX 260 sau mai bună, seriile GT400, GT500, GT600, GT700 sau AMD Radeon HD4870 sau mai bună, seriile HD5000, HD6000, HD7000. Versiunile pentru laptop-uri ale acestor plăci video ar putea funcţiona, însă nu se oferă suport oficial pentru acestea.