| andreiro a întrebat:

Va ROG DIN TOT SUFLETU MA CHINUI DE 2 ore sa intru pe RO-ROLEPLAY si nu pot sa fac server va rog ajutati-ma
Forma lunga a urmatoarelor acronime - IC, OOC, PK, FK, PG, MG
Inside Cropping, Out of Chilling, Player Kill, Faction Kill, Powergaming, Metagaming
In City, Out of Character, Player Kilograms, Fill Killings, Powergaming, Metagaming
In Character, Out of Character, Player Kill, Faction Kill, PowerGaming, MetaGaming
Care dintre urmatoarele anunturi este corect?
/cad Il rog pe jucatorul cu ID 71 sa-si deblocheze PM-ul pentru a-l putea contacta
/cad Clubul Pig Pen din cartierul East Los Santos va asteapta cu bautura proaspata, concerte si multe alte surprize intre orele 20:00 si 01:00
/ad Vand plante etnobotanice, 500$ 10 grame de Marijuana si altele la numarul afisat.
Care este cea mai corecta varianta de a coopera cu un politist care te opreste in trafic?
Opresti masina, iar cand vine langa tine incepi sa-l injuri sau sa tragi cu o arma in el.
Continui sa conduci, iar daca te prinde folosesti comanda /q sau iti dai force crash.
Opresti masina, scoti actele din torpedou si i le prezinti.
Care dintre urmatoarele actiuni Roleplay este corecta?
/me ridica mana dreapta in sus, deschide palma si prinde o pasare din zbor
/me ridica mana stanga la nivelul capului, isi da sapca jos iar cu mana dreapta se scarpina pe chelie
/do vrea sa fie prieten cu George. Accepti?
Un jucator vine la tine, te loveste fara roleplay si incepe sa te injure pe /b. Care este atitudinea cea mai corecta pe care trebuie sa o ai?
Folosesc comanda /q, intru de pe alt cont si-mi bat joc de el
Folosesc comanda /re pentru a-l raporta si daca nu mi se raspunde ii fac un raport pe forum
Fac roleplay ca scot un pistol, il impusc si-i dau Character Kill
Care este cea mai corecta modalitate de a obtine ajutorul unui admin in joc?
Ii dai PM.
Te duci la unul in joc si ii spui ce doresti de la el.
Folosesti /report sau /re.
Daca esti mecanic si cineva te cheama sa ii repari masina, cum procedezi?
Te duci la domnul care te-a sunat, faci roleplayul necesar situatiei si dupa dai comanda (/repair).
Te duci si dai direct comanda (/repair) pentru o anumita suma.
Ii dai PM ca o sa il coste 100$, sa nu te duci degeaba.
Ce este ban-evading?
Atunci cand iei ban pe un cont si joci pe altul fara permisiunea unui admin principal.
Atunci cand este un admin spec pe tine, si iti dai /q inainte sa-ti dea ban.
Atunci cand folosesti programe speciale pentru a te debana singur.
Ai voie sa folosesti /cad in scopuri personale?
Nu, doar daca detin o companie si vreau s-o promovez.
Daca vreau sa-mi vand masina, pot sa folosesc.
Da, daca nu am alte alternative.
Un jucator a sunat la politie cum ca ai avea arma asupra ta si esti agresiv. Politia ajunge intr-un numar foarte mare, care este cea mai corecta actiune pe care urmeaza sa o faci?
Dau un bind pentru roleplay, scot arma si incep sa trag in toti politistii deoarece am facut roleplay cand am scos-o
Las arma jos si ma las prins sau incerc sa fug, intr-o maniera roleplay
Fug inainte in zig zag si sar pentru a ma deplasa mai repede, poate scap de politie