| Traian69 a întrebat:

Vreau GM pe un metin am experienta 3 ani pe ro 6 ani pe servare si 4 GM-uri pe metine am facut un servar pot sa ajut cu playeri cu eventuri intre regate sau ox pot sa ajut cu GM cu siteul de inregistrare.Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Un lucru nimeni nu o sa iti deie GM Pentru ce ai scris acolo ca asa scriu si eu ca am 15 de ani de exp dar LOL.
Trebuie sa joci intr-un Metin2.
Sa ai Vechime in acel Mt2, un ani,doi,trei.
Sa stii sa te porti si sa rezolvi o problema fara sa te enervezi.
NU iti da din prima GM,o sa iti dea grad de Moderator,PAPA (Nunti),etc.
Sa stii Metinul pederost unde cade iteme, cine este creatorul server, ce evolueaza, ce item nou sa mai pus, etc.
O sa iti puna o serie de intrebari si daca stii inseamna ca ai mai trecut pe acolo.(O sa zica totul legat de MT2, unele nu o sa le stii in mare parte).

| Traian69 explică (pentru Mihail2020):

Lol ba frate am jucat pe un metin 3 ani si pe acela l-am tinut 2 ani... Si daca am zis mai sus ca pot sa tin OX si nu ma enervez rapid...

| Mihail2020 a răspuns:

Multa lume nu cauta Staff decat cu experienta daca faci OX nu inseamnca ca ai experienta ca si eu stiu sa fac OX am avut si propriul server de Metin2.
Trebuie sa stii sa vorbesti sa cauti o rezolvare rapida si cea mai buna.
La unele servere de Testeaza sa vada ce faci tu de asta iti da MOD sa vada daca esti pregatit sa ai GM.
Si sa vada cat de bine te descurci si daca playerii te plac cum ii ajutii (ajuti prin ce, unde cade metinul x, ce item cade x). Intelegi si alte chesti dar mai intai de toate iti da un test la unele servere iti da de 10 intrebari la altele de 100 Dar nu o sa fie OX.Un test legat de metin si iti va zice sa zici un lucru trebuie sa raspunzi macar la jumatate de intrebari correcte sa ai un grad de MOD sa zic.
Daca raspunzi la toate correcte poate ai si GM, GM nu se ea ca ai facut lvl max sau esti cel mai bun se ea dupa cunostinta si repectul pe care il ai.