| Andrei_Bogdan_1984 a întrebat:

VTare-s curios daca exista jocuri calumea [ nu in browser] facute de romani?

Primul comment are fundu`

Răspuns Câştigător
| CapitanulEvident a răspuns:

De romani exclusiv nu prea stiu, insa aproximativ toate jocurile ubisoft au in componenta echipei de designeri filiala ubisoft bucharest in care sunt angajati peste 100 de romani. In jocuri precum Assassin's Creed (intreaga serie), Farcry 2 si Farcry 3, Splinter Cell, romanii au avut un rol important, iar aceste jocuri sunt foarte populare deci inca mai avem cu ce ne mandri.