| Bogdanel55 a întrebat:

Windows 8.1 Pro, eroare la jocul Counter-Strike 1.6
Salut! TPU Am instalat Windows 8.1 pro acum cateva saptamani, joc-ul mergea fara probleme pana cand a inceput sa imi dea o eroare la care nu ii gasesc rezolvarea, am incercat compatibility i-am facut chiar si update la driver-ul de la placa video si nimic.
Eroare >- https://imgur.com/a/WiVeF
Stiu ca este un joc vechi, dar probabil stie cineva ce pot face.

7 răspunsuri:
| gamersamp12 a răspuns:

Instaleaza alt CS

| Bogdanel55 explică (pentru gamersamp12):

Am incercat, nimic din ce ai spus tu nu functioneaza. Nu stiu ce sa mai fac.

| gamersamp12 a răspuns (pentru Bogdanel55):

Click dreapta pe cs proprietati si du-te la compabilitate apoi bifezi casuta aia "run this progam in compability mode for:" si selecteaza Windows 7 sau WIndows XP/sp/2/3 sau chiar Vista daca ai.

| Bogdanel55 explică (pentru gamersamp12):

Degeaba tot la fel face, de multe ori nici nu se deschide apas pe el si nimic...

| gamersamp12 a răspuns (pentru Bogdanel55):

Atunci da update la placa video.

| Devilgrim a răspuns:

Ai încercat să instalezi alt C.S? Sau poți încerca, click dreapta / proprietăţi / Compatibilitate.
https://imgur.com/a/CRxk2

| Bogdanel55 explică (pentru Devilgrim):

Am incercat tot din ce ai zis tu inainte sa imi fac cont pe TPU, la inceput mi-a mers dar dupa nu a mai functionat. Cine ma poate ajuta dau FUNDA.