| Remussssssss a întrebat:

Youtuberul "roman" @ZappyTV este ungur sau roman? nu stiu ce sa spun deoarece el vorbeste limba romana cu accent magiar, sau vorbeste asa in gluma?
nu stiu exact va rog fanii lui @ZappyTV sa mi spuna

2 răspunsuri:
| Ciprian09 a răspuns:

Marius Boieriu(Zapp tv), zodie rac, născut în Tg.Mures,în prezent locuiește în Cluj, pe Youtube din 2014

| aizen0567 a răspuns:

Salut nu aparent el vine din Târgu Mureș, accentul probabil e predominant acelei zone din cauza influentei maghiare, Târgu Mureș are o istorie vasta și un număr considerabil de unguri din populația totala vreo 40k+ sunt unguri