| DemonSoul a întrebat:

Ziceti-mi va rog cateva placi video, care sa suporte jocurile astea foarte foarte tari la rezolutia maxima, gen Crysys 3, Assasin Creed 3, Far Cry 3, BioShock infinite, GTA 5! dau funda!

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Orice la 1GB GDDR5 / 256 de biti sau peste e perfect pentru jocurile actuale, indiferent de model.

7 răspunsuri:
| Borsko a răspuns:

ATI 6990HD
ATI 7950HD/7870HD

GTX 690
GTX 680
GTX 590

Placile astea sunt toate in topul celor mai bune 5 placi. happy Adica nu intr-un top oficial sau ceva de genul, dar daca le compari pe fiecare placile astea sunt cele mai bune 5. stiu ce vorbesc

| ionut332 a răspuns:

Sall,scrii cea mai buna placa video pentru jocuri

| vladuskhy747 a răspuns:

Ma eu am un 530 gtx de la nVIDIA si imi merg toate (in afara de gtaV ca nu e lansat) foarte foarte bine

| DemonSoul explică (pentru vladuskhy747):

Nici Crysis 3 nici BioShock Infinite nu sunt inca lansate!happy

| HelpTpu a răspuns:

Pai eu iti recomand aceasta placa video

http://www.emag.ro/......EBYNKBBBM/

Daca ai aceasta placa si 3-4gb ram si Intel core i3 3.00ghz iti garantez ca poti sa te joci jocurile alea cu totul la maxim fara nici o problema :D

| HelpTpu a răspuns:

Nu te lua dupa ei