| Belciu a întrebat:

1. De unde pot sa obtin numele contabilei unei firme?
2. Ce documente ale firmei pastreaza contabila?
3. De unde pot sa aflu numele firmei care a vandut sin instalat casa de marcat catre o anumita firma?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1 si 3. Le poti afla de la firma respectiva.
2.Contabila nu pastreaza nici un document al firmei, ea doar intocmeste contabilitatea inscriind in documente veniturile si cheltuielile, face ordinele de plata, facturile, statele de salarii, raportarile, balantele, bilantul, etc, toate documentele contabile se pastreaza la sediul firmei. Numai bine!