| PlasMatic a întrebat:

28/09/2010 Încheiere
Solutie: -. N.R. -sa se raspunda la exceptia necompetentei teritoriale a Judecatoriei Constanta
02/11/2010 Amână cauza
Solutie: N.R. -sa se raspunda in scris la exceptia necompetentei teritoriale a Judecatoriei Constanta
14/12/2010 Amână cauza
Solutie: se vor cita partile, paratul cu mentiunea dispusa
15/02/2011 Declinare de competenţă
Solutie: HOT. Admite exceptia necompetentei teritoriale a Judecatoriei Constanta si declina cauza inregistrata sub nr.14922/212/2010 in favoarea Judecatoriei Brasov. Irevocabila. Pronunţată în şedinţă publică, azi 15.02.2011.

Ce inteleg eu din asta big grin?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa intelegi ca procesul urmeaza sa se judece la Judecatoria Brasov, primul termen va fi undeva prin aprilie-iunie, nu stiu incarcatura acelei judecatorii. Pesemne ca paratul avea domiciliul in Brasov ori alta localitate din circumscriptia Judecatoriei Brasov si nu existau motive pentru a alege o competenta alternativa. Numai bine!

2 răspunsuri:
| PlasMatic explică:

Nu e de la o firma de recuperari juridice, proces la o datorie de telefon straight face

| deea_1987 a răspuns:

Vei primi citatie cu termenul ce se va fixa - de la Judecatoria Brasov, instanta pe rolul careia se va judeca procesul. Succes!