| tweety_8071 a întrebat:

Ajutati-ma rapid va rog.as vrea sa ma transfer in strainatate la scoala.anul asta trec in clasa a.10.a.stiti ce acte sunt necesare sau care e procedeul? trebuie sa ai cetatenie pentru a studia in aceea tara?(Grecia).

V a multumesc,

tweetybig grin

Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

Certificat de nastere apostilat, foaie matricola de la scoala unde ai invatat si cred ca dovada ca locuiesti in tara respectiva plus limba tarii respective.

1 răspuns:
| MisterKat a răspuns:

Mai bine ai consulta un website al Ministerului Educatiei din Grecia.
Cred ca in primul rand trebuie sa stii limba greaca, si sa dai un test.
Oricum alte teste nu ar trebui sa dai, noi ce facem in 9-a, ei fac prin a 11-a. La noi e mult prea incarcata programa scolara. Mult Succes!