| Loredana90000 a întrebat:

Am 16 ani şi iubitul meu are 20 ani poate păţi ceva daca părinţi mei nu sunt de acord cu el?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din punct de vedere legal nu are ce pati, chiar daca ar fi vorba de relatii sexuale, desi te-as sfatui sa mai astepti, cel putin pana la 18 ani.

| darrio2007 a răspuns:

Da. Esti minoră.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sigur ca poate patii, ca tu esti minora sub stricta responsabilitate legala a parintilor si iubitul este adult.

| MistarGoGu a răspuns:

Cat timp DOAR vorbiti nu prea are ce! Sa NU treacă la alte chestii înțelegi tu la ce ma refer! Vorbitul NU este infracțiune! Dacă îl reclama asa aiurea fără sa fie ceva serios se pot trezi ei cu probleme!