| Valentina7777777 a întrebat:

Am 17 ani stau cu mama ea cu tata sunt divorţaţi ea e recasatorita eu consider ca tatal meu vitreg nu are drept legal asupra mea.Are tatal meu vitreg drept legal asupra mea daca mama e cu acte casatorită cu el?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deoarece tatal biologic traieste tatal vitreg nu are vreun drept legal fata de tine, daca ar avea ar fi ca si cum ai 2 tati.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca are, fiind tatal tau vitreg, deci iti este tutore legal.

| Cipi1212 a răspuns:

Mă tem că da.

| FUVDER a răspuns:

Da poti cauta pe net este abolut legal folositi internetul cu cap nu puneti intrebari stupide daca te deranjeaza nu vorbi cu el daca se comporta ciudat glumeam (: