| Mirabela6789 a întrebat:

Am 3 copiii fata de 3 ani şi baiatul de 6 ani cu actualul meu soţ şi cu fostul concubin un baiat care are 10 ani dar e o mica problema fostul concubin ameninţă ca îmi ia copilul în instanţă sa decis sa ramana la mine baiatul eu am custodia completa.Ce pot face legal in situatia cu fostul concubin?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca exista o hotarare judecatoreasca de incredintarea a minorului tie (custodie completa) fostul concubin nu mai are ce face.
Spune-i ca daca mai ameninta o sa-i faci plangere penala pentru hartuire. Poti sa ceri si un ordin de protectie.