| stefybx a întrebat:

Am 54 de ani si la anul as dori sa ma pensionez anticipat. Ce sfat imi dati? Sa ma pensionez sau sa raman la serviciu pana la varsta de pensionare?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu va sfatuiesc sa faceti asa cum va spune sufletul. daca simtiti ca mai puteti munci munciti insa daca nu pensionativa.mult succes!

7 răspunsuri:
| remus a răspuns:

stimata D-na, opinia mea; viata este scurta... cu o alta viata pe acest pamint nu va mai intilniti, deci pesionarea, indiferent ce vrea unu si altul, toti isi urmaresc propriu interes, eu asa am procedat, toata viata am facut ce a trebuit ca sa fie bine, acum a venit timpul si pentru sufletul meu... pensie lunga si cu multa sanatate, multi ani!

| mariusres a răspuns:

Din punct de vedere financiar e mai avantajos sa lucrati pana la varsta legala de pesnionare, pensia va fi ceva mai grasa. Dar daca nu va simtiti ok sau aveti probleme de sanatate e la fel de bine sa va pensionati deoarece pana al urma sanatatea e mai importanta decta banii.

| N538961518 a răspuns:

Daca va simtiti sanatoasa ramaneti la serviciu..acasa riscati sa va plictisiti ca multi pensionari.

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau, dar cu cat sunt mai putini pensionari, cu atat mai putini oameni care contribuie la fondul de pensii.
In contextul actual, e mai bine sa stai la munca, dar in final e decizia ta

| Beatrice_6624 a răspuns:

Eu zic sa va pensionati ksi asa pensia cit ai munci tot mik este doamna k si eu am 49 ani si numailucrez, pe mine m au dat afara muceam mult si acum asta e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesati-va serios... la serviciu, la resurse umane, nu aici pe site. E vorba de o diferenta destul de mare de bani. Daca va descurcati cu facturile si v-ati plictisit de munca / program pensionati-va!

| RamonaMn a răspuns:

Cum va duce sufletul, aflati parerea copiilor dumneavoastra happycaci poate ve'ti avea niste nepotei.