| Andrəi a întrebat:

Am auzit de la un prieten ca după ce nu i s-ar fi acordat cei 25 de lei de la pariul sau câștigător dar meciurile fiind rupte,avea doar codul de bare cu care s-a emis o chitanță cu care casierita ar fi trebuit sa ii dea banii, patroana l-ar fi dat afara din agenție, și pana nu a început s-o amenințe ca nu pleacă fără bilet, nu pleacă,s-a dus acasă a dat mesaj la opc,a venit azi la agenție, a luat camerele, pe doua luni, acestea 2 luni ar fi pline de minori care pariază și dacă se vede ca sunt minori femeia de la casa care e prietena cu mama și tatal sau ar putea lua o amenda mare,agenția ar putea fi închisă și ea concediată, Lui i se pare ca a luat-o razna cu gmail-ul la opc, dar eu zic ca și patroana merita o amenda, e complicat, el mi-a zis sa caut dacă el poate lua o amenda?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Minorul care joaca nu este sanctionat contraventional, in schimb este sanctionata unitatea si persoana care au primit minori sa joace.

| Liviuuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Daca arata clientii si buletinul la camera prin care se poate dovedi ca sunt minori, poa sa ia si inregistrarile pe 10 ani ca nu pateste nimic. Doar daca prietenul tau da o declaratie la politie ca a fost lasat sa joace, si apare si pe camere, atunci poate fi sanctionata agentia. Prietenul tau se pare ca are probleme cu nervi de rupe biletele inainte sa se termine meciurile

| Andr?i explică (pentru Liviuuuuuuuuuuuuuuu):

E prost ca joaca, indiferent ca a mai și câștigat, cang baga câte 20-30 de lei pierde, când baga câte 2, câștigă