| adrianpetrican a întrebat:

Am comis acum 2 ani o inselaciune in bitcoin! Acum 1 an am inceput sa investesc in monede digitale! Intrebarea este dupa prescrierea faptei de inselaciune comisa acum 2 ani nu voi mai avea probleme cu banii care ii obtin acum din vanzarea de moneda digitala!

35 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru adrianpetrican):

Nici o prevedere legala nu interzice aceasta.
P.S. Mai termina cu aceste prostii, este ultima data cand ti-am raspuns.

| adrianpetrican explică (pentru Ioandelasal):

Am comis in perioada 01.06. 2013-09.02.2014 mai multe fapte de inselaciune! Intrebarea este se pun si faptele de inselaciune comise inainte de 31.01. 2014 sau se considera inselaciune in mod repetat si se ia in considerare ultima fapta de inselaciune comisa dupa data de 31.01. 2014 de cand prescrierea se face in cinci ani de la comiterea ultimei fapte de inselaciune comisa?

| adrianpetrican explică (pentru Ioandelasal):

Sa zicem ca am comis o fapta de inselaciune acum o ora! Daca in cinci ani nu primesc citatie de la politie mai pot avea probleme dupa cei 5 ani? Dupa 5 ani pot sta linistit? E ca si cum nu as fi comis fapta de inselaciune?

| adrianpetrican explică (pentru adrianpetrican):

Sunt angajat! daca voi fi condamnat penal atunci imi poate fi luat din salariu?

| adrianpetrican explică:

Am comis acum 2 ani o inselaciune in bitcoin! Acum 1 an am inceput sa investesc in monede digitale! Problema este ca sunt angajat! Daca voi fi condamnat penal atunci imi poate fi luat din salariu?