| anonim_4396 a întrebat:

Am dat examenul auto proba teoretica si am picat pe data de 15.11. 2019.
Pe ce data trebuie sa ma prezint ca sa il pot da din nou?
Nu stiu cum se numara 2 saptamani de la picarea examenului, daca se numara inclusiv zilele de sambata si duminica sau doar zilele lucratoare.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sustine testul teoretic la cel putin 15 zile de la primul. Termenul este pe zile libere (nu se ia in calcul ziua cand l-ai sustinut si nici ziua in care se termina) astfel ca il vei putea sustine, cel mai repede, in a 17 zi de la data sustinerii primului, respectiv incepand cu data de 2.12., prima zi in care l-ai fi putut sustine fiind duminica (1.12).

| Elelei a răspuns:

Ia uite ce spune calendarul: 2 saptamani ar fi maine, 29 noiembrie. Se numara toate zilele.

| Drsss a răspuns:

Iti faci o programare la Serviciul regim permise și înmatriculări.

| MihaiDEDU11 a răspuns:

Se numără toate zilele de când ai picat până când trebuie să îl dai din nou.