| gadyel a întrebat:

Am facut un website complet din cod si acum trebuie sa il postez pe un host. Dar mie teama ca cineva l-ar putea lua(cum ar fi administratorul serverului de hosting) si sa il vanda mai departe.

Cum pot sa imi pastrez drepturile de autor asupra propiului website?

Multumesc de ajutor!

5 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Host-ul meu costa 20 ron / luna si primesc 10gb spatiu total

Dar iti recomand sa testezi si tu site-ul. daca esti priceput cred ca ai facut toate testarile cu Xampp

| OsOcAr a răspuns:

Cumperi host
.ro sau altele si acolo deamu vei avea baza de date a ta, si il vei pune pe motor sau cum se mai numeste de exemplu joomla

| OsOcAr a răspuns (pentru OsOcAr):

Caci nu vei putea singur doar prin coduri sa controlezi siteul e dificil
eu tot am facut sisite total din coduri HTML si CSS si l-am pus pe host apoi imi era greu sa controlezi pe el numai prin coduri si l-am unit la joomla si merge foarte bine

| kiiikiikik a răspuns:

Uite aici niste hosturi de incredere http://bit.ly/1wF53Ti

| gadyel explică:

Sa spunem ca din anumite conditi trebuie sa il hostez pe un anume host doar ca eu nu am incredere in cel ce se ocupa cu hostul.

Cum fac mai tarziu sa pot dovedi ca eu sunt autorul siteului