| Necunoscutu92 a întrebat:

Am fugit de poliție pentru ca am intrat cu un prieten intr-un bloc abandonat. Pe prietenul meu l-au luat politia polița și eu am fugit înainte să vina poliția, ce pot pati?

Răspuns Câştigător
| REMiXDJ a răspuns:

Stai linistit. Politia in tara asta ica nu a invatat de ce sa se ocupe in primul rand.Ei se ocupa de fleacuri si nimicuri de gen cazul tau sau de gen a picat pisica vecinului de la etaj sau cainele lui dom; doctor latra si nu pot dormi.Niste tarani prosti la politie.Sa zicem ca te cheama la Politie, ce faci? intrebare! Iti spun eu = O faci pe prostul, Aia de la politie pot sa manance rahat cat vor, tu o tii pe a ta - afica, Eu?!? Nu, nu eu, nu stiu, nu cunos, si daca te pune sa semnezi ceva = semnezi iar daca te pune sa dai declaratie ceva - in declaratie faci greseli de scriere prin cuvinte, si la urma semnezi alfel de cum semnezi curent si daca fraierii nu sunt atenti pui o data falsa cum ar fi cu 50 de ani in urma sau cu vreo 20 de ani inainte. Politia trebuie luata la misto prietene fiindca altceva nu merita, numai prosti si tarani inculti in Politie, spagangii si jegosi de la jara de la coada vacii care iau degeaba bani de la stat.Deci, cu tupeu amice, ca te pupa in popo cu toate figurile lor de amenitari de 2 lei.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar asa de zarghit esti, de ai mereu probleme cu politia?
Situatia ta depinde de 3 imprejurari: respectiv prietenul tau te toarna sau nu, ati spart sau nu vreo incuietoare ca sa intrati, ati produs sau nu stricaciuni in bloc.
Daca totul este pozitiv nu patesti nimic, daca este negativ puteti fi acuzati de distrugere.

| Necunoscutu92 explică (pentru Ioandelasal):

Nu am spart nimic nu am spart încuietori și prietenul meu a mințit în legătură cu mine

| Ioandelasal a răspuns (pentru Necunoscutu92):

Atunci nu vei avea nici o problema, chiar daca prietenul te toarna.

| sierra1 a răspuns:

Nu mai exersa chestia cu fuga de poliție, poate iei vreun glonț in c...r (și asta in caz favorabil)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama ca daca l-a prins pe ala, baga frica in el sa zica cu cine era.
E o problema, Daca picai de la vreun etaj sau ceva, si mureai, era problema ca politia si paza nu s-au asigurat. In plus sunt oameni care nu au casa, si baga droguri, jefuiesc, si pe timpul noptii dorm in asa imobile in costructii.
Probabil vroia sa vada ce-i cu voi acolo.