| CenturyChild a întrebat:

Am inteles ca daca esti la liceu si faci sport de performanta poti primi o bursa sportiva (daca te duci cu o cerere, o adeverinta din partea antrenorului si rezultatele). Din cate am inteles exista o lege pentru asta. Stie cineva unde as putea gasi legea asta? (un link daca se poate)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bursa de performanta pentru elevi este prevazuta de L. 1/2011, art. 82 iar criteriile generale de acordare sunt prevazute in Anexa nr. 1 la HG nr. 558/1998, o gasesti si aici: http://www.edu.ro/index.php/legaldocs/4769. Numai bine!

| yandrey95 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Legea asta e din 98...

1 răspuns: