Întrebare recomandată | Horvat_Alexandra_1992 a întrebat:

Am o întrebare, dar nu stiu daca am ales categoria bine: pe data de 17.08. 2016 noaptea, mi-a fost furată bicicleta din scara blocului! Ce pot face ca să o recuperez?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Poti depune plangere pentru furt la politie.
Sansele de recuperare insa sunt destul de mici, mai ales daca nu ai ceva semn individual ascuns pe ea, care sa nu sa vada usor si sa nu poata fi vopsita / indepartate cu usurinta.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tot ce poti face legal este sa depui o plangere penala pentru furt. De asemenea te poti interesa si tu, prin vecini, daca hotul a fost vazut.

| Clorox a răspuns:

Ti-a furat-o fetita fasan! Crede-ma am vazut-o! Nu ai ce face, doar nu vrei sa-ti dea un pumn in cap, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Nimeni10 a răspuns:

Aleluia, nu-l mai gasesti.

| gabriel87000 a răspuns:

Din experientza tio zic atata timp cand nu ai un spatiu de depozitare sau o boxa nici sa nu-ti iei biciclieta.sansele sa o recuperezi sunt minime,

| Ripley a răspuns:

Mergi la politie si cat mai repede, nu mai astepta.

| JustHelpinAndreii a răspuns:

Din pacate nu prea mai ai cum sa o recuperezi. Data viitoare foloseste 1-2 sisteme anti-furt.

| Horvat_Alexandra_1992 explică:

Porcăria e ca azi-noapte a mai furat una care avea anti-furt destul de gros! Cred că de data asta voi depune plângere!