| AurGutanio a întrebat:

Am o intrebare mama e pe arest preventiv de pe 4 septembrie, pentru ca este acuzata de furt, pe 10 are o audiere de cateva ore, cand aflam daca ii da puscarie sau ii da drumul sau cand poate suna acasa?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate solicita dreptul de a da un telefon si poate i se aproba.
De asemenea poate obtine si o alta masura preventiva decat arestul preventiv, de ex. arest la domiciliu sau control judiciar, depinde si de gravitatea furtului.