| Sara2 a întrebat:

Am o relatie de 4 ani jumate, si e un alt tip care se tine de capul meu de vreo 2 luni sa fim impreuna eu i-am tot spus ca am o relatie si a zis ca nu il intereseaza, si ca il voi parasi pe iubitul meu, eu l-am ignorat, in acest timp m-a tot urmarit si de fiecare data imi vorbea ff urat, aseara cand veneam de la munca m-a prins si m-a batut pe strada mi-a dat 2 pumni in cap si un picior in burta sad, dati-mi un sfat cum sa scap de el, a zis ca nu ii pasa de politie ca are pile, parintilor si iubitului nu vreau sa le spun deoarece imi este frica nu ii bag in belele, tipu este foarte periculos, a zis ca pe el nu il refuza nici o fata si voi regreta o viata ca nu am vrut sa fiu cu el, va rog dati-mi un sfat, din oras nu ma pot muta ca nu am unde sa ma duc sa stau, nu voi avea loc de munca, pana ma voi stabili financiar trece o luna 2, 3, deci va rog dat-mi un sfat ca imi este frica sa mai ies din casa

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Exista oameni care nu se tem de nimic, si chiar urasc tipul asta de oameni "pilosi". Dar orice ar fi, nu te lasa intimidata, ca oricine-si are ac de cojocul lui. Afla mai multe despre ala, si cauta sa afli cine sunt dusmanii lui. Cand alta solutie nu este, apelezi la dusmanii dusmanilor tai.

| Dariusuu a răspuns:

Există poliţie, avocaţi şi aşa mai departe.

Dacă ţi-o rămas urme ţi-ai putea scoate certificat medico legal şi să mergi în tribunal cu el.

Acţionează draga mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cunosti pe vreun tip dinasta din parnaie sau care a fost pe acolo, sau niste dinastia de strada, care se pricep cum sa se ia de el, plateste-i. Pentru a scapa de el. Nu e chiar asa usor, ala se poate intoarce si apar alte complicatii daca nu si-a invatat lectia. Nici cum nu e bine. Dar nu ii da nici o satisfactie, ignora-l. Poate ti-e rusine, poate minti... incearca si cu politia si vezi dar cel mai bine un puscarias, viziteaza unul. Cunosc unul dar nu te pot ajuta... sorry baby.

| Kidutzzzaaaaa a răspuns:

Asculta`ma pe mine, spune-i iubitul tau, asa va fi singura cale sigura

| GodWhy1234567890 a răspuns:

Trist,vrei sa impresionezi pe cineva?