| Ayyo a întrebat:

Am observat ca exista un proiect/lege cum că la 40 de absențe se scade cate un punct la purtare. Legea se aplică de anul ăsta scolar (2023-2024) sau de la anul viitor (2024-2025)?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Anul scolar 2023-2024 s-a scazut un punct din media anuala la purtare pentru 20 de absente nemotivate.
Cum va fi pe viitor vei afla cand prevederea va fi publicata in M.Of.

| Nelucojoc a răspuns:

Cand am facut eu scoala, la 40 de absente erai exmatriculat...