| calau2020 a întrebat:

Am primit o amenda mai devreme in valoare de 35 lei cu bicicleta si mi-a dat un bilet ce fac acum unde platesc? ca nu mi-a dat timp in care sa platesc amenda.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Plata se face la casieria organului din care face parte cel ce te-a amendat, la Trezoreria sau la posta, in 48 ore si duci chitanta la organul care te-a amendat. Numai bine!

| MCRgurl a răspuns:

Mai bine explica la politie ca trebuie mai intai sa-ti cumperi un dictionar de limba romana si nu-ti mai ia bani

| Juliiia a răspuns:

Daca o platesti azi iti i-a mai putin daca o platesti in alte zile dai mai mult. Si in general o platesti la politie!

| calau2020 explică:

Si daca nu platesc amenda ce se intampla?