| oprescudorin11 a întrebat:

Am senzatia ca nu prea ma pricep la politica asa ca as pune intrebarea urmatoare (dupa ce expun perceptiile mele -defecte-probabil):
1. avem coruptie grava in tara si vrem sa nu mai se aplice MCV(controlul exterior)
2.Toata lumea sanatoasa la cap (in opinia mea ) NU doreste EURO(Marea Britanie) nici macar nu se gandeste sa admita EURO, Grecia vrea sa iasa din spatiul EURO, EURO scade in fata $.Noi vrem sa fim admisi!
3. Spatiul SHANGEN colcaie de teroristi si noi vrem sa intram in SHENGEN!(asta va reamintesc ca inseamna circulatie libera in cadrul UE-fara buletin, cu sau fara kalasnicoave!).
4. La importuri peste 70% (asa cum este Romania), orice tara ONU este considerata o tara 'COLONIE".
In acest context, noi vrem(nu eu, ci conducerea Romaniei) sa intram in SHENGEN, vrem EURO, vrem nesupravegherea CORUPTIEI!
Sa fie un gest RESPONSABIL?

1 răspuns:
| AndyAndrey35 a răspuns:

Wow, si eu am acelasi punct de vedere. Marea Britanie este o putere imensa, ei stiu, si sunt constienti ca euro e mai mic cu o unitate decat lira sterlina. Marea Britanie nu este incrisa in Spatiul SHANGEN, in viitor dores sa iasa din UE. Dar in fine, noi romanii avem nevoie de tranzactii, de schimburi pentru a converta euro in ron. Daca am avea euro am fi ca Slovenia, am avea salarii mici pana in 300 euro, deci, da nu o sa fie un gest RESPONSABIL... Daca vrei sa mai vorbim despre asta, contacteaza-ma pe https://www.facebook.com/sadarkcry