| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o întrebare! Are ce face poliția fară dovezi solide și fără martori? daca nu sunt dovezi se închide cazul?

2 răspunsuri:
| OneReason a răspuns:

În unele jurisdicții, utilizarea screenshot-urilor pentru a obține informații private sau confidențiale poate fi ilegală. Este important să respecți confidențialitatea și să nu utilizezi screenshot-uri în mod incorect sau ilegal.
Iar despre screenshots. screenshot-urile pot fi susceptibile la manipulare și modificare, Prin urmare, este important ca poliția sau chiar instanța să verifice autenticitatea și integritatea acestora Cateodata, este posibil să fie necesară o expertiză tehnică pentru a confirma autenticitatea a unui screenshot.
E, important să existe un context clar în jurul screenshot-urilor pe care le ai prezentate ca dovezi Acestea trebuie să fie legate de o infracțiune sau o activitate ilegală și trebuie să fie, relevante pentru investigație daca nu mă înșel, un SINGUR screenshot poate să nu fie suficient pentru a constitui o dovadă solidă, adecvata, posibil să fie necesare și alte dovezi în plus cum ar fi înregistrări de conversații, mărturi de la martori sau alte date care să susțină afirmațiile făcute.

| nyoentox2002 a răspuns (pentru OneReason):

E vorba despre distribuirea unor videclipuri mai nasoale,adică eu am făcut asta și are Screenshot-uri împotriva mea și eu pot spune că sunt editate! și dacă mă verifica in telefon nu poate găsi nicio dovadă că eu am trimis la cineva filmarile, nu sunt nuduri, sunt videoclipuri cum dansa, cum plângea după mine(o tipă)Gen am vrut să mă răzbun pe ea că a râs de mine și a zis să mă calce mașină și prostii de astea! Eu m-am aprins și am trimis la alții! Dar Nici ei nu le mai au! că am zis sa șteargă conversații tot, ca eu am trimis numai la 4 persoane cunoscute! Și faza este că prietena ei a filmat-o și mi-a trimis gen i-a dat acordul, dar nu știa că am mai trimis și la alții!