| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. O fata de 13 ani a fost violata de 8 baieti. Mama ei a facut plangere la politie si acestia au fost prinsi dar a mai fost unul despre care nu s-a zis nimic. A trecut o luna si ceva de cand a fost asta. Acela care a scapat de care cei 8 nu au zis mai poate sa pateasca ceva? daca ei ar zice de el s-ar mai putea intampla ceva?

5 răspunsuri:
| Forevăr a răspuns:

Asta' oare e o bunaciune :d [ scuze de limbaj ] si toti baietii vor s-o...ori thinking
S-ar putea ca ceilalti 8 sa se razbune pe ea pentru ca s-a dus la politie sa-i "zica,,

| andreea201219 a răspuns:

Nushtiu daca era o bunaciune n-am fost acolo credema.deci nuhstiu.eu doar intrebam happy

| andreea201219 a răspuns:

Scuzati am scris eu gresit.cel care a scapat in caz de este dat cei 8 mai poate patii ceva?

| R3sPeCt a răspuns:

Din ce am inteles eu iti pot spune ca daca cei 8 recunosc ca mai era unu cu ei, al 9 poate fi acuzat de viol si pedofilie(la fel ca toti ceilalti)! sper ca ti-am raspuns corect, deoarece nu te-ai explicat prea bine in intrebare si e greu de inteles ce s-a intamplat acolo

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bineinteles ca pateste, va fi acuzat ca si ceilalti tot de viol si risca aceeasi pedeapsa, conform Codului penal, citez:
ART.197".Actul sexual, de orice natura, cu o persoana de sex diferit sau de acelasi sex, prin constrangerea acesteia sau profitand de imposibilitatea ei de a se apara ori de a-si exprima vointa, se pedepseste cu inchisoare de la 3 la 10 ani si interzicerea unor drepturi.
Pedeapsa este inchisoarea de la 5 la 18 ani si interzicerea unor drepturi, daca:
a) fapta a fost savarsita de doua sau mai multe persoane impreuna. "
Numai bine!