| RAY a întrebat:

Am stat si m-am intrebat oare cate blocuri erau inainte de comunism cate fabrici, cum traiau oamenii pe atunci?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trăiau cam cum trăiesc şi acum, că doar şi pe vremea aia erau conduşi de liberali(în mare parte), chiar dacă România era monarhie. Doar că anumite fabrici şi uzine(Malaxa, Astra Vagoane) erau nişte afaceri cu adevărat înfloritoare. Blocurile erau cam tot la fel de multe cam câte au fost construite prin ţară după '89.

| thewomaninwhite a răspuns:

Traiau cu siguranta mult mai bine parerea mea

| OhGodWhy a răspuns:

Sunt o groaza de materiale video si scrise daca te intereseaza.Internetul este o mare de cunoastere, trebuie doar sa stii sa cauti.
Da un search pe google sau pe youtube si o sa vezi macar un pic din cum a fost.Iar ca sa stii cum era sa traiesti intreaba-ti parintii sau bunicii sau alti oameni in varsta.