| anonim_4396 a întrebat:

Am terminat ajutorul de somaj in 2008, iar de atunci si pana azi nu am gasit nimic de munca. Nu am niciun venit, cu ce imi pot intretine copiii?

6 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Daca nu gasesti si nu ai venit mergi la primarie si ti depune dosar si ti da ajutor social sa nu mori de foame sau poate te ajuta ei cu un loc de munca

| myrazvy a răspuns:

1. poti deveni asistent maternal, si se castiga din asta nu gluma.
2. cauta in continuare un loc de munca

| fly a răspuns:

Continua sa cauti de munca; cauta in restaurante, cafenele, hoteluri(receptie, menajera etc). Depinde si de ceea ce stii sa faci! Oricum nu renunta! Inarmeaza-te cu optimism, fi prezentabil(a), du-te de la un loc la altul si cauta cu vorba(adica intrii in toate locurile care le vezi, magazine etc)prezinta-te si cu curriculum! E f important sa fii pozitiv(a)! Nu-ti fie frica sau rusine sa ceri! E normal! Cere de lucru! Fa-o fara retinere! Mai devreme sau mai tarziu ceva iese! Du-te si la agentiile care se ocupa cu fortele de munca si inscrie-te pe liste! Succes!

| cretzufinish a răspuns:

In functie de experienta te poti angaja part-time. Chiar si in perioada asta inca se mai gasesc. Insista pe site-uri de recrutare gen www.bestjobs.ro sau www.ejobs.ro.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca daca esti femeie, sa ingrijesti un copil, sau un batran. Citeste mica publicitate din ziare.

| Apg_Multimedia_1988 a răspuns:

Poti incerca si aici am vazut ca au joburi si afara poate se lipeste ceva...
www.caut-ospatar.ro