| DanaA2147 a întrebat:

Am trecut ieri pe rosu la semaforul pietonilor cu buton si nu le am acordat prioritate pietonilor

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai expus o fapta ilegala, ce constituie contraventie, dar care-i intrebarea?
In orice caz, daca esti prins, vei fi amendat si iti va fi suspendat dreptul de a conduce pe 30 de zile.

| DanaA2147 explică (pentru Ioandelasal):

Patesc ceva?
Imi va veni amenda prin posta sau ceva
Daca am fost observat pe camera ca am trecut pe rosu?

| DanaA2147 explică (pentru Ioandelasal):

Plus masina nu e a mea
E a lui tata

| Ioandelasal a răspuns (pentru DanaA2147):

Daca ai fost prins vei pati ce ti-am spus in primul raspuns.
In primul rand va fi chemat la politie tatal tau, care este proprietarul masinii, sa spuna cine a condus masina la timpul si locul respectiv. Abia apoi vei fi amendat tu si iti va fi suspendat dreptul de a conduce pe 30 de zile.

| Sistemulxxl a răspuns:

Amenda si permisul suspendat pentru 30 de zile.

Răspuns utilizator avertizat
| Skarr a răspuns:

Pe rosu la semaforul pietonilor?
Poate semaforul tau ca al pietonilor e pentru ei.
Adica ei avand rosu tu aveai verde