| RAY a întrebat:

Am un vecin in curte care cica e handicapat si lucreaza la negru si se lauda ca castiga 20 de milioane pe luna plus banii de la stat, intrebarea mea la care insitutie pot spune asta? sincer m-am saturat de acesti smecheri care fura practic din buzunarele tuturor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil la Casa Naţională de Asigurări de Sănătate, nu stiu sigur.
RAY, daca stai sa observi, el nu are parte de banii care nu i se cuvin. Eu zic sa nu faci rau pentru ca mai tarziu vei avea probleme fara sa stii sursa lor. Ceea ce zic eu nu te poate opri sa faci ceea ce simti pana la urma.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Stiu dar ma enerveaza adica nu-i corect

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ai vazut tu oameni drepti? Fiecare trage pentru sine.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nici eu nu am fost drept cu tine, da ai dreptate

8 răspunsuri:
| VibeTrix a răspuns:

Nu mai pot vorbi, paaaaa...

| costinel1991 a răspuns:

Ee acum nu trebuie sa ne param unii pe altii, tu lasi prostul sa vorbeasca si iti vezi de treaba ta, daca era sa castige 20 de milioane pe luna nu se mai lauda atat ci facea ce face cainele de obicei sta jos si se linge...

| emi81 a răspuns:

Ce inseamna "cica e handicapat"? Este sau nu este?

| RAY explică (pentru emi81):

Este dar nu grad mare

| emi81 a răspuns (pentru RAY):

Persoanele cu handicap pot fi încadrate în muncă conform pregătirii lor profesionale şi capacităţii de muncă. Durata timpului de munca poate fi cuprinsa intre o ora si 8 ore/zi. Deci are dreptul sa lucreze. Stii cam cati bani fura el practic din buzunarele tuturor?
Indemnizatia lunara indiferent de venituri este de 193 de lei pentru handicap accentuat, iar bugetul complementar lunar, indiferent de venituri este de 79 de lei pentru handicap accentuat si 39 de lei pentru handicap mediu. Ti se pare chiar asa o furaciune?