| Ggosebi a întrebat:

Am vârsta de 19 ani și vreau să vin cu fratele meu de 13 ani, din Italia în România cu avionul, întrebarea e, îl pot însoți fără procură de la părinți? Menționez încă o dată ca din Italia în România

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de nici o procura ci de declaratia parintilor.
Daca a plecat cu tine in Italia atunci acea declaratie este valabila si la intoarcere.

| ioana748 a răspuns:

La întoarcerea in tara nu ar trebui sa fie probleme.
Dar ia legatura sau cauta pe situl lor, sa vezi ce conditii au cei de la compania cu care zburati in legatura cu situatia voastra.