| LittleBlackDress a întrebat:

Anul acesta voi termina clasa a zecea. Din cate am inteles voi primi o diploma pentru terminarea celor zece clase obligatorii. Imi puteti spune si mie ce imi trebuie pentru dosar? din cate am inteles ar fi necesara o copie a certificatului de nastere si doua poze. Se face ca atunci cand am terminat clasa a opta cu fisa matricola? adica sa faci tot felul de acte si sa te cantareasca si sa te masoare?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

In clasa a opta te-au cantarit? Astia fac ceva experimente, n-am mai auzit asa ceva. Nu, ai nevoie doar de doua fotografii pentru diploma(au dimensiuni speciale) si de fapt sunt 4 fotografii pentru ca niciun studio foto nu imprima doar doua, si copiile dupa certificat de nastere.Fa si dupa buletin, sa fii sigura.

3 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Stiu ca trebuie poze dar nu si sa te cantareasca si alte masuratori.

| Crin51 a răspuns:

Nuuu in niciun caz. Nici macar nu iti da diploma... Da ai nevoie de o copie dupa certificat si doua poze. atat din cate stiu eu.

| Ruxy_4054 a răspuns:

Iti trebuie poze in format de buletin, o cerere completata de unul din parinti/tuture ca vrei sa continui studiile in acea unitate de invatamant.