| AndreiRadu5557 a întrebat:

Anul asta sunt alegeri parlamentare si locale si în contextul actual avem nevoie de barbati adevărați cu varsta pana in 50 de ani, care au facut performanta, care sunt puternici fizic si psihic, au mentalitate de invingator si sunt gata oricand sa se sacrifice pentru tara asa cum este Zelenski in Ucraina. Oameni care sa readuca România la valori adevărate si sa se opuna mediocritatii, sa reformeze invatamantul si sa investească in infrastructura, armata, educatie, cercetare si cultura, ma uit la politicienii din Romania si vad multa mediocritate, lipsa de barbatie, nu avem lidership, sunt mediocrii si alesi pe nepotisme, ce credeti?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Alegerile locale au fost de mult...dar întrebarea mea e de ce doar bărbați? Și de ce doar puternici? Se duc la razboi sau fac administrație?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca n-ai gandit prea mult, ori chiar deloc, cand ai postat.
In primul rand alegerile locale au fost in luna iunie, urmeaza doar cele prezidentiale in noiembrie-decembrie si cele parlamentare in 1 Decembrie.
Apoi nu numai barbatii pot fi buni parlamentari, uneori femeile sunt mai bune, in Parlament nu se face munca fizica ci intelectuala.
Sigur ca, in conditiile actuale, de multe ori si multi votanti aleg un partid, indiferent de calitatile si defectele candidatilor si asa se ajunge la parlamentari neadecvati.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Romănia dintodeauna a fost cum este acum!

| darrio2007 a răspuns:

Ai cam rămas in urmă. Alegerile au fost de mult.

| gabicoo a răspuns:

Alegerile locale au fost. Urmează cele pentru președinția României și parlament.

Referitor la persoane puternice - valori adevărate, etc și bla bla bla, au căutat pentru europarlamentare dar nu au găsit. Aaaaa! Ba da! Au găsit "o femeie puternică" adică tot pe consumatorul de Mona - fostul premier Tudose.

| eliancodrut a răspuns:

In parlament si in consilii este necesar de oameni cu invatatura, dar mai ales cu practica si experienta multa. Ori asta nu se capata in prima parte a vietii. Vorba aia: teoria ca teoria, dar praftica te omoara.