| rapanindian a întrebat:

Anul trecut am fost in acei 30% din clasa, stiu ca bursa de merit va veni pe 15 noiembrie dar nu stie cat o sa fie, am mai auzit de la unii ca nu va fi 750 de lei din cauza ca nu am facut toata luna lui septembrie scoala, si de aceea inloc de 900 luam 750. Poate cineva sa ma lamureasca?
Si bursa sociala nu stiu cand vine

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bursa de merit se plateste doar pentru perioada cursurilor scolare, nu se plateste in vacante, asa ca pe luna septembrie va fi mai mica de 450 lei, respectiv va fi de cca 300 lei si adunata cu cea de pe octombrie va fi de 750 lei.
Si bursa sociala ar trebui s-o primesti cam in celeasi date cu bursa de merit, dar afli o data mai exacta de la scoala ta.