| sylarbc a întrebat:

Apelant: eu
Intimat: Vecina

Nu inteleg...am castigat procesul?

Soluția pe scurt: Respinge ca nefondat apelul principal. Admite apelul incident. Schimbă în parte sentința apelată si în consecința: Obligă pârâtul să-i lase în deplină proprietate şi liniștita posesie întreaga suprafață de teren de 1000 mp asa cum a fost identificată în schița anexă a raportului de expertiză xxx pe punctele de contur xxxx teren situat în satul x, com. x, jud. x cu excepţia suprafetelelor de teren de sub construcțiile situate pe acesta (locuința şi anexă). Înlătură din dispozitiv mentiunea referitoare la cheltuielile de judecată. Cu drept de recurs în 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Tribunalul x. Pronunţată în ședința publică, azi

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti parat ai pierdut procesul, dar nu definitiv, mai ai recursul, daca vrei sa faci.
Daca nu faci recurs hotararea va fi definitiva si poate fi pusa in executare silita, bineinteles daca nu o respecti de bunavoie.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai câștigat în faza asta, până acum. Timp de 30 de zile, cei ce au pierdut pot face recurs, adică să conteste decizia actuală și să se rei procesul. Dacă nu se face recurs, ai câștigat.

| mihai69 a răspuns:

Cine pârâtul? Tu sau vecina?
Dacă e vecina, se pare că ai câștigat (dacă nu face recurs).

| sylarbc explică (pentru mihai69):

Eu sunt paratul

| gabicoo a răspuns:

Ai avocat?

| Liviucu a răspuns:

Reclamant = cel care dă in judecată
Pârât = cel dat in judecată
Apelant = cel care face apel impotriva primei hotărâri
Intimat = cel care NU face apel