| Therogamer007 a întrebat:

Are voie sa ma injure diriginta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici vorbă! Dacă te mai înjură pune telefonul ascuns undeva și înregistreaz-o apoi pune înregistrarea pe net. Sau mergi la poliție.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are voie, dar nici nu ai de ce sa reclami la politie, asa cum ti-a spus AMD44, injuria nu este infractiune. Tot ce poti face este sa reclami conducerii scolii.
Si apoi nu cred ca ai fost injurat degeaba, precis ai facut ceva ce a enervat-o, desi asta nu scuza comportarea ei.

| Mosotti a răspuns:

Pui si inregistrezi, apoi sa vina tata sa o ia putin mai dur pe diriga si se va potoli, sa nu reclami nicaieri ca pierzi timpul, nu face nimeni nimic. Asa am facut eu. M-a rugat un prieten sa ma duc ca el era mai timid, o profa o insulta pe fi-sa. M-am dus si i-am zis aleia asa calm si frumos sa se potoleasca ca daca se repeta, discutam in alt mod fara nici o reclamatie, si a inteles! S-a rezolvat. Fara tam tam. Deci urmeaza acest exemplu, dar sa ai dovada, sa nu nege ca n-a facut asa.

| Donsavas a răspuns:

Nu are de ce sa aiba o asemenea atitudine in instituția școlii. Ar trebui să o reclami la conducere, după ce o avertizezi.

| Mosotti a răspuns (pentru Donsavas):

Reclama degeaba, avertizeaza degeaba, trebuie avertizat mai dur putinel asa intre patru ochi, si atunci da, se va rezolva. Cand oi lua-o de mana asa strans "MA, daca mai faci te ia mama dracului cand iesi afara, iti pun sacu in cap si te bat pana te fac praf de nici nu stii cine, ca nu ai nici o dovada ce-ti zic acum, si nu imediat...", iti zic eu ca de a doua zi e smirna. Dar da, sa incerce si cum ai spus tu intai, daca nu, sa faca ce am zis eu acum, ca dupa cate stiu eu asa s-au rezolvat rapid din astea, numa eu am rezolvat un caz. Iar cum zici tu, nu s-a rezolvat nimic, ba chiar traumatizeaza copiii si predeau mai departe.

| Bizon95 a răspuns:

INREGISTREAZA-O si da-o in gat la director SI LA PROTV (ca altfel directorul nu o sa faca nimic)

| Mosotti a răspuns (pentru Bizon95):

Si daca o da la TV ce? O s-ai dea o suspendare sau mustrare, sa discute taica-su intre patru ochi cu ea si se rezolva fulger. Multi parinti se plang dar nici unu nu face ce trebuie pentru rezolvarea problemei si repede, ma mir.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Pe noi din retardati nu ne scotea. laughing