| costinvlad a întrebat:

Are vreo sansa aceasta petitie?
https://www.change.org/......-poporului

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In situatia actuala nu cred ca are vreo sansa.

| doctorandus a răspuns:

Petitia e ridicola. Plus: de cand e PSD-ul de stanga? Dupa ce politica a facut FSN/PSD nu s-ar zice ca ar fi de stanga. Conform lui Florin Poenaru, „formațiunea prezidată de Ion Iliescu a fost încă de la început partidul capitaliștilor locali și nu al proletariatului industrial" (p. 36).

| costinvlad explică (pentru doctorandus):

PSD este de stânga fiindcă este un partid comunist. Adică susține revenirea comunismului. Deci ei se salvează, etc. O sa cada când mergem toți reziști la vot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da azi intră în vigoare