| BeingSelfless a întrebat:

Aș dori să fac o petiție adresată primarului, în legătură cu un proiect desfășurat pe întreg orașul unde s-a desfășurat proiectul (mai multe străzi și stații de autobuz), eventual poate strâng semnături de la oameni, poate chiar și online.

Problemele în cauză: nu a creat destule bănci pentru a sta jos; nu a creat acoperiș bun în caz de ploaie, unde tot trebuie folosim umbrela sub acoperiș; să schimbe blocurile pe care stă doar o persoană, în bănci calumea.

Cum aș putea face o petiție pe întreg orașul Bacău, nu doar o anumită stradă, cu scopul de a schimba sau îmbunătăți proiectul, cu totul, în ceva mai bun?

Este un primar USR, deci am așteptări mai mari de la acest partid...

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Petitia se face in scris si anexezi o lista de semnaturi, cu cat mai multe si din tot municipiul, cu atat mai bine.
Petitia sa o trimiti si Consiliului local, acesta are atributia de a aproba cheltuiala cu ce vrei.