| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa aflu de la un mai bine cunoscator al fenomenului, de ce Revolutia iasomiei in Tunisia si dupa aia in tarile celelalte? de ce a iasomiei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tunisia este renumita pentru gradinile IMENSE de iasomie, aflate in peninsula Cap Bon. Probabil de acolo si denumirea revolutiei. Eu stiam ca aroma iasomiei calmeaza starile de nervozitate si alte stari agitate. Dar, afland acum (de pe net) despre gradinile din Cap Bon, am facut o oarecare legatura. Parerea mea!

3 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

Vezi tu, as cum a cazut comunizmul in europa de est asa se intimpla si in tarile arabe.
unde acei conducatori sunt de foarte multi ani la conducere si fosti si buni prieteni cu ceausescu nicolaie,
acum serviciile secrete au incepus o operatiune numita iasomia sa de jos toate acel guverne si presedint care sunt pusi pe viata, oare cine are interes americani si multe tari capitaliste.
sa ii ridice si pe amariti de araboi sa o duca mai bine, ca pre au duso rau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vecine, intreaba-i pe cei din CIA! Iar faza cu iasomia... este doar o denumire jurnalistica? فهم

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lora,ce-are avatarul meu? esti fata, spune-mi ce e cu iasomia asta, fiindca asa va fi consemnata in istorie.si nu stiu ce e cu iasomia.este floarea tunisiei? a fost o revolutie cu parfum de iasomie? cu ramuri si flori de iasomie? o gaselnita gazetareasca? ori cum spune kornstadt? o misiune cia-istica?