Aseară un "prieten" m-a chemat sa-mi inapozele bmxul(era trecut de 12). Eu m-am dus sa-l iau cu gândul ca nu o sa stau mult. Mama nu știa ca am plecat. M-am întâlnit cu acesta, mai era cu încă un băiat. Mi-a dat bicicleta și am zis ca plec, el tot insista sa rămân. Am zis ca mai stau 10 15 minute, când am zis iar ca vreau sa plec a început sa-mi zică sa mai stau, sa mai stau ca nu mă lasa sa plec (o zicea pe un ton destăinuit de gluma mai serioasa ). Am mai stat. A început sa-mi spună ca are nevoie de bani sa meargă la un majorat ca îi e greu sa meargă cu mana goala ca dacă am sa le împrumut sau sa mergem sa băgăm telefonul la amanet ca îl scoatem ziua următoare. Eu i-am spus ca nu vreau sa le duc. Am continuat sa mai vorbim puțin și la un moment dat prietenul lui se duce cu bicicleta și telefonul sa se plimbe(pe telefonul meu era muzica, băiatul care m-a chemat a pus mai devreme ca cică sa ascultam putina muzica). Ala a zis ca sa am încredere, ca nu face nimic se intoarce ca îl cunoaște. Când se întoarce ăla cică a dus telefonul la un amanet la un prieten(telefonul este an 2017, îl am de doua luni) cică a luat 300 lei pe el și îl scoate ziua următoare cu 400. EU le-am zis sa meargă sa îl ia ca sun la politie. Ei s-au dus repede pe bicla și când s-au întors au zis ca ăla plecase și ca mergem maine dimineață sa-l luam. Acum am vorbit cu băiatul ăla și a zis ca cică ăla de la amanet a plecat în Italia și ca nu mai poate face nimic personal telefon.
Eu cred ca minte. Voi ce puteți sa-mi sugerati? Vreau sa-i spun mamei adevărul și sa mergem la politie. Credeți ca poate sa-mi recupereze telefonul dacă l-au vândut azi(Ptr ca aseară eram cam adormit și nu am conștientizat bine) și măcar sa mi-l plătească sau sa facă rost de telefon înapoi? Va rog ajutați-mă!
Pentru a răspunde la o întrebare trebuie să ai cont pe TPU.ro
Utilizatorii cu email-ul neconfirmat nu pot posta mai mult de 5 răspunsuri pe zi şi nu mai mult de 10 în total. Pentru a retrimite email-ul de confirmare click aici
Utilizatorul care a pus această întrebare te ignoră. Nu poţi să mai interacţionezi.
Utilizatorul care a pus această întrebare este în lista ta de utilizatori ignoraţi. Nu poţi să mai interacţionezi.
Utilizatorii avertizaţi nu pot posta mai mult de 5 răspunsuri pe zi.
Spune-le parintilor si acestia sa ia legatura cu familia celui in cauza si sa le solicite restituirea imediata a telefonului. Abia daca nu ti-l restituie puteti merge la politie si sa depuneti plangere penala.
Poti sa fii sigur ca telefonul ala a disparut deja.
La 12 noap0tea, nu mai era nimnei la casa de ament ca sa-l vanda, cel mai probabil l-a vandut la golani sau tigani.
Te-au fraierit si te-au lasta fara telefon!
Spune-le parintilor si mergeti sa faceti reclamatie la Politie!
Doreşti să urmăreşti această întrebare? Vei primi răspunsurile pe email.
Adaugă întrebarea la favorite
Doreşti să adaugi această întrebare la favorite?
Ce notă dai întrebării?
Înainte de a posta răspunsul, te rugăm să te asiguri că acesta nu încalcă regulamentul.
Nu ai introdus un răspuns!
Nu ai scris un răspuns pentru această întrebare, aşa că nu avem conţinut pe care să-l publicăm
Răspunsul este publicat...
Te rugăm să aştepţi ca răspunsul tău să fie trimis spre publicare.
Atenţie!
Succes!
Atenţie!
În răspunsul pe care vrei să îl postezi au fost găsite greşeli de scriere. Ele au fost corectate automat şi le poţi vedea marcate mai jos
Atenţie!
Eşti pe cale să postezi un mesaj care poate încuraja pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe internet. Legea nr. 8 din 1996, privind dreptul de autor şi drepturile conexe, a fost modificată semnificativ prin Legea nr. 285 din 2004, prin OUG nr. 123 din 2005, precum şi prin Legea nr. 329 din 2006, iar tu ai putea să te afli în situaţia de a le încălca acum.
În ipoteza unei acţiuni pe cale legală, TPU.ro este obligat să furnizeze IP-ul tău (3.129.14.196) şi restul datelor de identificare şi informaţiilor despre tine.
Atenţie!
Nu poţi posta acest răspuns pentru că linkul pe care l-ai inclus este suspicios, iar pe TPU pirateria nu este încurajată.
Te rugăm să nu faci referire la site-uri aflate în ilegalitate şi să nu postezi linkuri spre materiale postate pe internet fără respectarea drepturilor de autor (programe, jocuri, filme sau muzică piratată)
Nu poţi posta aceast răspuns la întrebarea aleasă!
Răspunsurile ce conţin cuvinte de genul pot fi postate doar la întrebări din categoria Dragoste şi Sex
Raportează răspunsul
Trebuie să fii logat ca să votezi
Pentru a evalua un răspuns trebuie să ai cont pe TPU.ro