| WQTS a întrebat:

Ati fi de acord sa se aprobe o lege prin care infractorilor care au comis infractiuni grave sa le fie recoltate organele?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asta presupune pedeapsa cu moartea si nu sunt de acord, in special din cauza existentei erorilor judiciare.

| Klepto a răspuns:

Inainte de asta as semna ca sa fie trimisi la munca, sa munceasca pamantul ca tot ne plangem ca nu avem agricultura, dar importam de ne vine rau.Decat sa stea in pat si sa se uite la televizor, mai bine asa, in opinia mea desigur.Pe Nastase parca il vedeam la numarat de oua pe la Avicola.
Total de acord, doar sa fie organele sanatoase, macar atata ar putea sa dea inapoi societatii.
Desigur ca ar fi un intreg circ, daca asa o lege s-ar aproba. Drepturile omului sau ceva penibil ca si "Si detinutii au drepturi", cam penibil ca sa aiba drepturi prea multe dupa ce au incalcat legea, dar sigur s-ar gasi niste plictisiti de viata, aparatori a unor cauze in care cred doar ei.

| WQTS explică (pentru Klepto):

La munca i-as trimite pe cei care nu au comis fapte ilicite chiar asa grave. A, si pe elevii care pica din prima la bac, sa nu aiba posibilitatea sa-l dea din nou in toamna ci direct la camp.
E amuzant cand ii privesc pe astia: au si ei drepturi. Deci, daca unul o violeaza pe ma-sa, o omoara si iar o violeaza, presupun ca se va duce cu bani in mana la detinut si ii zice: chiar nu ma deranjeaza fapta pe care ai comis-o, sper sa te indrepti la inchisoare.
P.S.: l-as baga la camp si pe ala care a acceptat si reclama cu Disney.

| Klepto a răspuns (pentru WQTS):

Daca nu au putut invata pentru un 5 la bac, ce te face sa crezi ca o sa stie sa dea cu sapa? In curand o sa se dea vina pe ADD, nu se pot concentra, nu pot sa fie atenti, nu este vina lor.
Cand problema obiectiva se transforma in problema personala, sa vezi atunci scantei, cam asa sta treaba cu grupul "au si ei drepturi".

| WQTS explică (pentru Klepto):

Foamea, o sa fie nevoiti sa munceasca ca sa aiba bani de papica si alte treburi. Cand o sa vada ca matele cer tribut, o sa le treaca de fite si poponosuri. Asa se spunea si despre chinezi, da uite ca stiu sa faca Iphonuri plus alte chestii.

| doctorandus a răspuns:

Asta intra la tratamente crude si inumane, care sunt interzise prin tratate internationale la care Romania este parte. Conform Constitutiei Romaniei, tratatul bate legea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Asta inseamna mutilare.Sunt destule pedepse care se pot aplica.

| irina20 a răspuns:

Nu.Infractori sau nu, criminali sau nu, toti au parinti, prieteni care ii iubesc si ii vor in viata.

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Pai oricine are dreptul la viata, nu?

| H00LiGaN a răspuns:

Sper ca legea asta nu se aproba in Romania ar fi prea penebil. Deja orce legea viseaza unu noaptea dimineata se supune la vot, ar fi prea penebil.

| Valivelcea a răspuns:

Cascsacsc