| danimarinescu a întrebat:

Austriecii de la omv au dat România în judecată pe clauza de preempţiune din legea offshore privind vânzarea gazului din Marea Negră
omv are vreo şansă la Curtea de Arbitraj?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu legea in vigoare nu cred ca au vreo sansa, statul poate dispune de bogatiile subsolului conform legilor proprii si cel care vrea sa le exploateze trebuie sa le respecte iar o instanta nu le poate modifica sau sa nu le ia in seama.

8 răspunsuri:
| Drake21 a răspuns:

Am vazut azi pe la tv ca ii blocam sa intre in Nato

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

So enervat ciolacu gata cu joaca mergem spre westrolling on the floor))))))))))))))

| Holiday a răspuns (pentru Drake21):

Austria nici macar nu-si propune deocamdata sa intre in NATO. De fapt nu am acreditat doi ofiteri austrieci care erau invitati sa participe la reuniunea NATO. Austria este partener NATO, cum erau inainte Suedia si Finlanda. Tu degeaba te uiti la televizor, ca oricum nu intelegi nimic.hee hee

| Drake21 a răspuns (pentru Holiday):

M ai taci in pnm de castor, habar nu ai cine e Austria vino la rezervisiti, Așa cum Austria apară Europa si Schengen de emigranți, Romania ferește NATO de spioni ruși!

| Holiday a răspuns (pentru Drake21):

Esti praf.hee hee

| Drake21 a răspuns (pentru Holiday):

E loc de mai mult boicot pentru Austria

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

E doar începutul unei frumoase campanii (ca să nu îi spun război) la adresa Austriei.

| Drake21 a răspuns:

O mica scanteie si se rupe europa in 2 : Austria Germania Turcia Ungaria vs Romania franta belgia Spania Italia