| NWOtheory a întrebat:

Aveți o părere bună sau rea despre cei care fac bani din piatră seacă, unii dintre ei provenind în mare parte din activități ilegale? Cine nu ar face la fel dacă ar avea oportunitatea de a trăi mai bine?

Răspuns Câştigător
| Mindfulness a răspuns:

As face și eu așa că nu sunt bun de munca,am agorafobie nu prea pot sa ies din casa decât,in momentul in care am bani pot ieși dar tot mă ia dracul! Eu aș face numai sa am bani, eu daca nu am bani nu pot sa ies din casa, mi imposibil mă simt inferior, ultimul ratat! Mi se rupe mie de integritatea morală, as și ucide numai sa am bani sa nu mai sunt frica aia teribilă in public, și da ...cand am bani nu mai am anxietatea așa de mare, nu mai tremur! Sunt alt om! Starea mea psihica e condiționată de bani, deja când ajuns la 500 de lei deja apar atacurile de panica pe strada, agorafobia e imposibil aproape de controlat fara alprazolam, așa că aș face orice pentru bani. Oricum și politicienii fura cu acte în regulă. Eu nu am furat în viață mea dar m-am saturat sa fiu chinuit de agorafobie, asa că aș face orice daca as fi într-o situație delicată.
Sa ii ia dracu de bani că nu mai pot fi normal daca nu am bani, înainte când nu aveam anxietate nu aveam problema asta.

4 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Din punct de vedere legal, nu ma pot pronunta. Insa din punct de vedere moral, atata timp cat nu afecteaza negativ vietile altora, nu e treaba mea sa judec activitatile din care face bani omul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am o părere bună despre oamenii care fac bani din piatră seacă... Dar să fie legali

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt de laudat cei care obtin banii in mod legal, indiferent cum o fac, cei care ii obtin ilegal sunt de blamat.
Eu nu am facut si nu as face nimic ilegal si sunt destui care nu fac ilegalitati.

| gabicoo a răspuns:

A face bani din piatră seacă înseamnă că cineva trebuie să iasă în pierdere. În 90% din cazuri afacerile cu statul se încadrează aici.